^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wyróżnienie Marszałka 2018

oczamiprzyszlosci
Konferencja

5 kwietnia 15:30 (czwartek )

w Liceum nr 9

www.oczamiprzyszlosci.pl 

Tego jeszcze nie było we Wrocławiu! 
Jesteś uczniem liceum bądź technikum, a może matura już za tobą, ale nadal nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, czym chcesz się zajmować w przyszłości?

Ta konferencja jest dla ciebie! Specjaliści odpowiedzą m.in. na pytania związane z zapotrzebowaniem rynku pracy w ciągu najbliższych lat! Jakie kompetencje są pożądane przez pracodawców oraz na wiele innych zagadnień z dziedziny rozwoju osobistego i trendów XXIw. Nasi prelegenci poruszą również temat własnej kariery zawodowej i jak się do niej przygotować.
Jedyne co musisz zrobić to odwiedzić naszą stronę internetową : www.oczamiprzyszlosci.pl i rzucić okiem w swoją przyszłość. DARMOWE zapisy zajmą ci 2 minuty.

Gdzie -> ZSO NR 3 WROCŁAW
UL. PIOTRA SKARGI 31
50 - 082 WROCŁAW

Tematy:

I. Prognoza rynku pracy, kwalifikacje: Analityk LG

1. Zawody pożądane na rynku pracy teraz i w ciągu najbliższych lat.

2. Jakie zawody zostaną wykluczone przez maszyny w ciągu najbliższych lat – robot zamiast człowieka,

3. Kwalifikacje wymagane przez pracodawców.

4. Zawody wymierające.

5. Braki pracowników w zawodach technicznych.

II. Rozwój osobisty : Michał Sadecki

1. Samodoskonalenie.

2. Jak się zmotywować.

3. Co jest mile widziane w CV.

4. Autoprezentacja – pierwsze wrażenie.

-Ubiór, wygląd , jak mówić , na co pracodawcy zwracają uwagę.

5. Realizowanie przedsięwzięć za pomocą wyznaczania celu.

6. Co zrobić żeby młodzi ludzie nie siedzieli bezczynnie w domu, czyli rozwijanie lub znalezienie własnych pasji i zainteresowań.

III. Trendy XXI w: - Ewa Zalupska

1. Umiejętności kreatywnego myślenia.

2. Moda pracy.

3. Na jakie dodatkowe kursy warto się zapisać.

4. Szowinizm- w biznesie XXI w.

IV. Własna działalność gospodarcza: "Moja kariera zawodowa - jak się do niej przygotować" Dawid Kasprzyk 

Międzynarodowa Targi Turystyczne ITB Berlin 2018 rozpoczynają sie już 6 marca i potrwają do 11 marca 2018 r.

ITB Berlin to największe targi turystyczne, ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży i atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Prezentacje 187 krajów i przegląd wszystkich gałęzi rynku turystycznego.
Zakres imprezy: wszystkie grupy produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami; poszczególne kraje prezentują swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych, a w targach biorą też udział: międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, organizatorzy podróży biznesowych, rejsów, turystyki przygodowej, ekologicznej, kulturalnej, firmy przewozowe, hotelarskie, ubezpieczeniowe, wydawnictwa, hotele z ofertą spa, firmy zajmujące się informacją turystyczną, technologiami i oprogramowaniem dla obsługi ruchu turystycznego i wiele innych.

Targom ITB towarzyszy niezwykle bogaty program wydarzeń towarzyszących: konferencja ekspercka ITB Berlin Convention, Akademia ITB - prezentacje, webinaria, warsztaty; liczne pokazy, warsztaty i występy organizowane przez wystawców: więcej informacji.
ITB Convention 365 - wydarzenia organizowane w ramach konferencji ITB dostępne online

 

IMG 0400

DSC01638

W dniach 23-25 lutego odwiedziliśmy MTT Wrocław. To już poraz 10 impreza targowa, która przyciągneła w tym roku ponad 200 wystawców. 

Dzięki uprzejmości organizatorów osoby  niepełnosparwne  miały  kolejny raz wstęp na targi gratis.

W  dniu 23 i 24 odbyły się  spotkania z niepełnosprawnymi. W trakcie  były rozdawane najnowsze przewodniki i mapy pt. Polska bez barier w wersji drukowanej i na DVD.

 

 MG 0638A

 

Z okazji dnia przewodnictwa redaktor i przewodnik Stanisław Francuz otrzymał na spokaniu jubileuszowym w Operze Wrocławskiej wyróżnienie od marszałka woj. dolnoślaskiego za pracę przewodnicką i promocję Dolnego Śląska i Polski dla osob niepełnosparwnych. 

 MG 0697

 MG 0739A

Przewodnik 70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnychStowarzyszenie PROGRES starając się wyjść naprzeciw osobom niepełnosprawnym, uwzględniając potrzeby tych osób, wydało kolejną publikację z terenu województwa wielkopolskiego jako kontynuację Przewodnika z 2015 r. 
Przedmiotem tegorocznej edycji jest Wielkopolska bez barier -70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych - wersja wielonarzędziowa, w tym Mapa turystyczna drukowana, Prezentacja Flash na Pendrive (tu ok. 2 tys. foto, panoramy 2 D, lektor, filmy, mapy) Strona WWW – www.wielkopolska.bezbarier.info.pl oraz Aplikacja na telefony z androidem. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewodnik oprócz mapy i Pendriva będzie dzięki sieci dostępny non stop z możliwością korzystania przez telefon mobilny z androidem.
Produkt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON a pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w  łamaniu barier!

Redakcja  dolnyslask.tv

Interior

www.progres.media.pl

www.bezbarier.info.pl

Copyright © 2013. dolnyslask.tv redakcja Rights Reserved.


Facebook youtube