^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wyróżnienie Marszałka 2018

oczamiprzyszlosci
Konferencja

5 kwietnia 15:30 (czwartek )

w Liceum nr 9

www.oczamiprzyszlosci.pl 

Tego jeszcze nie było we Wrocławiu! 
Jesteś uczniem liceum bądź technikum, a może matura już za tobą, ale nadal nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, czym chcesz się zajmować w przyszłości?

Ta konferencja jest dla ciebie! Specjaliści odpowiedzą m.in. na pytania związane z zapotrzebowaniem rynku pracy w ciągu najbliższych lat! Jakie kompetencje są pożądane przez pracodawców oraz na wiele innych zagadnień z dziedziny rozwoju osobistego i trendów XXIw. Nasi prelegenci poruszą również temat własnej kariery zawodowej i jak się do niej przygotować.
Jedyne co musisz zrobić to odwiedzić naszą stronę internetową : www.oczamiprzyszlosci.pl i rzucić okiem w swoją przyszłość. DARMOWE zapisy zajmą ci 2 minuty.

Gdzie -> ZSO NR 3 WROCŁAW
UL. PIOTRA SKARGI 31
50 - 082 WROCŁAW

Tematy:

I. Prognoza rynku pracy, kwalifikacje: Analityk LG

1. Zawody pożądane na rynku pracy teraz i w ciągu najbliższych lat.

2. Jakie zawody zostaną wykluczone przez maszyny w ciągu najbliższych lat – robot zamiast człowieka,

3. Kwalifikacje wymagane przez pracodawców.

4. Zawody wymierające.

5. Braki pracowników w zawodach technicznych.

II. Rozwój osobisty : Michał Sadecki

1. Samodoskonalenie.

2. Jak się zmotywować.

3. Co jest mile widziane w CV.

4. Autoprezentacja – pierwsze wrażenie.

-Ubiór, wygląd , jak mówić , na co pracodawcy zwracają uwagę.

5. Realizowanie przedsięwzięć za pomocą wyznaczania celu.

6. Co zrobić żeby młodzi ludzie nie siedzieli bezczynnie w domu, czyli rozwijanie lub znalezienie własnych pasji i zainteresowań.

III. Trendy XXI w: - Ewa Zalupska

1. Umiejętności kreatywnego myślenia.

2. Moda pracy.

3. Na jakie dodatkowe kursy warto się zapisać.

4. Szowinizm- w biznesie XXI w.

IV. Własna działalność gospodarcza: "Moja kariera zawodowa - jak się do niej przygotować" Dawid Kasprzyk 

 

          To już  6  edycja publikacji skierowanej  do osób z niepełnosprawnościami, wydana  na Dolnym Śląsku przy  współpracy z  Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Pierwsza taka  publikacja ukazała się  w 2006 r. , później  nastąpił dodruk w 2008 roku. Wersja zaktualizowana  w  wersji multimedialnej ukazała się w  2011 r. Kolejną edycję 100 tras w  wersji  drukowanej  opublikowaliśmy w  2013 r. I po 4 latach można  stiwerdzić, że   nasz  Dolny ŚLąsk jest coraz bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. w 2018 r. wydaliśmy Przewodnik - Mapę pt. Dolny Śląsk bez barier - 150 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych. Dziś  publikujemy wersję E_PDF 180 tras, skierowaną do seniorów, niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi oraz osób niedowidzących. 

Zapraszamy do lektury i  do  zobacznia na pozbawionych barier turystycznych szlakach Dolnego Śląska.

 

POBIERZ PRZEWODNIK 180 TRAS - PDF      POBIERZ PRZEWODNIK WERSJA WCAG 2.0

 

 180 tras okladka

W dniach 1-3 marca 2019 roku  odbędą się kolejne MTT Wrocław. To już poraz 11 impreza targowa, która przyciągna co roku ponad 200 wystawców. 

Dzięki uprzejmości organizatorów osoby  niepełnosparwne  mają  kolejny raz wstęp na targi gratis w  dniu 1 marca .

W  dniu 1 marca  odbędzie się   spotkanie z niepełnosprawnymi. W trakcie będą rozdawane najnowsze przewodniki i mapy pt. Dolny Śląsk bez barier oraz woj. Lubuskie bez barier wersji drukowanej i na DVD. Tematem panelu na  scenie główej będą Dobre praktyki w turystyce osób niepłnosprawnych.

 

 MG 0638A

 

Z okazji dnia przewodnictwa redaktor i przewodnik Stanisław Francuz otrzymał na spokaniu jubileuszowym w Operze Wrocławskiej wyróżnienie od marszałka woj. dolnoślaskiego za pracę przewodnicką i promocję Dolnego Śląska i Polski dla osob niepełnosparwnych. 

 MG 0697

 MG 0739A

Przewodnik 70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnychStowarzyszenie PROGRES starając się wyjść naprzeciw osobom niepełnosprawnym, uwzględniając potrzeby tych osób, wydało kolejną publikację z terenu województwa wielkopolskiego jako kontynuację Przewodnika z 2015 r. 
Przedmiotem tegorocznej edycji jest Wielkopolska bez barier -70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych - wersja wielonarzędziowa, w tym Mapa turystyczna drukowana, Prezentacja Flash na Pendrive (tu ok. 2 tys. foto, panoramy 2 D, lektor, filmy, mapy) Strona WWW – www.wielkopolska.bezbarier.info.pl oraz Aplikacja na telefony z androidem. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewodnik oprócz mapy i Pendriva będzie dzięki sieci dostępny non stop z możliwością korzystania przez telefon mobilny z androidem.
Produkt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON a pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w  łamaniu barier!

Redakcja  dolnyslask.tv

Interior

www.progres.media.pl

www.bezbarier.info.pl

Copyright © 2013. dolnyslask.tv redakcja Rights Reserved.


Facebook youtube