^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Województwo Wielkopolskie bez barier - 70 tras turystycznych

Wielonarzędziowy przewodnik pt. Województwo Wielkopolskie bez barier - 70 tras turystycznych dla ON w wersji WWW, PENDRIVE, APLIKACJI i MAPY

Przewodnik 70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnychStowarzyszenie PROGRES starając się wyjść naprzeciw osobom niepełnosprawnym, uwzględniając potrzeby tych osób, wydało kolejną publikację z terenu województwa wielkopolskiego jako kontynuację Przewodnika z 2015 r. 
Przedmiotem tegorocznej edycji jest Wielkopolska bez barier -70 tras turystycznych dla osób niepełnosprawnych - wersja wielonarzędziowa, w tym Mapa turystyczna drukowana, Prezentacja Flash na Pendrive (tu ok. 2 tys. foto, panoramy 2 D, lektor, filmy, mapy) Strona WWW – www.wielkopolska.bezbarier.info.pl oraz Aplikacja na telefony z androidem. Dzięki takiemu rozwiązaniu przewodnik oprócz mapy i Pendriva będzie dzięki sieci dostępny non stop z możliwością korzystania przez telefon mobilny z androidem.
Produkt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON a pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów w  łamaniu barier!

Redakcja  dolnyslask.tv

Gitarowy Rekord Guinessa we Wrocławiu

img 0768W dniu 1 maja 2016 roku Wrocławki Rynek już od godziny 10.00 zaczął się zapełniać uczestnikami Gitarowego Rekordu Guinnessa. Organizatorzy przygotowali się rewelacyjnie. Oprócz klasycznego "Hey Joe" Jimiego Hendrixa wykonanno sporo innych przebojów muzyki gitarowej. Była to niezła uczta muzyczna na gitarę. O 14.00 było już ok 4,5 tys. osób. Sam rekord z 2014 r. (7345 gitarzystów) został pobity i pozostał znów we Wrocławiu.
Tym razem o 12 gitarzystów (razem było 7357 gitarzystów).

Stanisław Francuz

Wojciech Radliński odszedł

IMG 0295APogrzeb św. pamięci Wociecha Radlińskiego odbedzie się w  dniu 9 maja 2016 r. o godzinie 15.20 na Cmentarzu Osobowickim.

W  dniu 2 maja 2016 roku odszedł na wieczną wędrówkę po szlakach niebieskich nasz kol. Wojciech Radliński. Wieloletni członek PTTK, Przewodnik Sudecki, Przewodnik po Dolnym Śląsku, Redaktor w "Na Szlaku", Instruktor Przewodnictwa. Do ostatnich dni aktywny w terene i górach. Człowiek wielkiej pasji wędrówek, podróży tych dalekich i bliskich. Założyciel Klubu Turystycznego Grzdyle. Wieloletni organizator wycieczek po Dolnym Śląsku w tym po Ziemi Milickiej. Wojtku tyle mieliśmy planów na ten rok, wspólnych wypraw, działań.

Twoja podróż w naszej pamięci będzie trać 

Cześć  Twojej pamięci 

Stanisław Francuz 

Galeria foto - Wojtek na szlaku>>>

Światowy Dzień Jazzu we Wrocławiu

img 0435Światowy Dzień Jazzu zakończył Festiwal Jazz nad Odrą. Obchody były okazją do zaprezentowania roli europejskich muzyków historii jazzu, ich wkładu w ewolucję i stylistyczną różnorodność tego gatunku.

Na scenie byli m.in.: Leszek Możdżera, Tomasza Stańko, Urszula Dudziak, zespół Jazzanova oraz Nonkeen feat. Nils Frahm.

Wrocław tętnił jazzem przez cały dzień. Świętowali Jazz w  Narodowym Forum Muzyki, Teatrze Muzycznym Capitol, Barbarze  wrocławskich klubach i na Pergoli.

Ze względu na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 środowisko jazzowe Wrocławia postanowiło szczególnie uczcić Światowy Dzień Jazzu, dlatego 30 kwietnia odbyło się szereg wydarzeń, dedykowanych muzyce jazzowej. Program objął m.in. koncert w Narodowym Forum Muzyki, spektakl muzyczny w Teatrze Muzycznym Capitol oraz galowy koncert w Hali Stulecia, podsumowujący 52. Festiwal Jazz nad Odrą.

o godzinie 12.00 odbyła  się parada Jazzowa z ul. Świdnickiej przez  Rynek do Hali Stulecia

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Komitet ds. UNESCO.

 

Stanisław Francuz

ZOBACZ GALERIĘ >>>

Zapoznawczy briefing prasowy prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

IMG 00155.04.2016 w biurze Polskiej Organizacji Turystycznej odbył się briefing prasowy nowego prezesa POT, dra Wojciecha Fedyka. Celem spotkania było zapoznanie nowego prezesa wspomnianej organizacji z dziennikarzami. Gościem specjalnym uroczystości był Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka.

Po krótkim powitaniu zaproszonych przedstawicieli mediów, Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka przedstawił gościom nowo wybranego prezesa POT dr Wojciecha Fedyka.

Następnie głos zabrał główny bohater spotkania - prezes W. Fedyk, który przedstawił krótko historię swojej kariery zawodowej i doświadczenie w turystyce, a następnie omówił swoje plany dotyczące rozwoju polskiej turystyki i współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

 Jednym z poruszonych tematów było wsparcie POT i wspólne przygotowanie kampanii promocyjnych MSiT „Odpoczywaj w Polsce” i „Polska za pół ceny”, co obecnie, w związku z niekorzystną dla turystyki zagraniczną sytuacją polityczną ( zamachy terrorystyczne), ma duże znaczenie w rozwoju turystyki krajowej. Jak zapewnili obydwaj panowie, Polska jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych krajów europejskich. Odpowiednie służby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo narodowe, potwierdzają, że Polska nie jest zagrożona żadnym atakiem terrorystycznym. Takie komunikaty znacząco wpływają na atrakcyjność turystyczną naszego kraju dla turystyki przyjazdowej. Nowy prezes POT zadeklarował, że będzie wspierał projekty, o których mowa powyżej, zarówno w zakresie merytorycznym, organizacyjnym jak i kontroli jakości przedstawicieli branży oferujących zniżki w czasie kampanii promocyjnych. Temat ten wywołał dyskusję między Prezesem W. Fedykiem, Ministrem W. Bańką i przedstawicielami mediów.

Nowy szef POT poinformował również, że zamierza pozyskać więcej środków, w tym większość z funduszy unijnych, na promocję polskiej turystyki. Nadmienił również, że sam jest ekspertem w dziedzinie funduszy unijnych. Jak wynika z rozmów prowadzonych w czasie spotkania, Prezesowi Fedykowi zależy na przekonaniu do współpracy i na wsparciu działań POT - przedsiębiorców bezpośrednio i pośrednio odnoszących korzyści z przyjazdu turystów do Polski.

Dr Wojciech Fedyk w rozmowie z dziennikarzami podkreślał duże znaczenie dobrej współpracy na linii POT – ROT – LOT oraz kooperacji z samorządami terytorialnymi i gospodarczymi. Zapowiedział również reaktywację i wsparcie padających Regionalnych Organizacji Turystycznych. W najbliższym czasie planuje spotkanie z dyrektorami ROT-ów i omówienie strategii rozwojowej tych organizacji oraz rozwoju turystyki na szczeblu regionalnym. Pytany przez media o rolę POT w obecnym trójstopniowym systemie zarządzania polską turystyką, odpowiedział, że kierowana przez niego instytucja, jako narodowa centrala polskiej turystyki, ma również w tym systemie zobowiązania. W swoich wypowiedziach Prezes Fedyk poinformował o powstaniu Stowarzyszenia Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, które będzie ważnym partnerem strategicznym dla POT i silniejsze niż pojedyncze ROTy w zdobywaniu funduszy unijnych. Wspomniał również o wsparciu i rozwoju promocji turystyki zagranicą, oznajmił, że niebawem zamierza spotkać się z dyrektorami ZOPOTów, w celu omówienia strategii działania i rozwoju promocji Polski zagranicą. Rozważa między innymi reaktywację ośrodka w Budapeszcie.

Na koniec spotkania prezes POT odpowiadał na indywidualne pytania dziennikarzy oraz udzielił wywiadu dla TTG TV.

Na podstawie materiałów prasowy POT

Tekst: Bartosz Karwacki

fot. Stanisław Francuz

Interior

Tvonline

tourist.net.pl

Copyright © 2013. dolnyslask.tv redakcja Rights Reserved.


Facebook youtube